Öğrencilerimize Uzaktan Eğitim Duyurusu Hk.

Sevgili Öğrenciler,

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) salgını dolayısıyla yükseköğretim kurumlarının eğitim ve öğretim süreçlerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için, 18.03.2020 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında; 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı bahar dönemi ile sınırlı kalmak üzere;

Yükseköğretim kurumlarınca her düzeydeki yükseköğretim programlarında yer alan derslerin teorik kısımları gerekli altyapı ve yetkinlik var ise uzaktan öğretimle yürütülebilmesi; uygulamalı kısımları için belirlenen uygun zamanda her bir programa göre yoğunlaştırılmış akademik takvim yapılarak eğitim verilebilmesi kararlaştırılmıştır.

Bu bağlamda üniversitemizde önlisans, lisans ve lisansüstü programlarımızda uzaktan öğretim yapılabilmesi için çalışmalara ivedilikle başlanmış olup detaylar çok kısa süre içerisinde sizlerle paylaşılacaktır.

Bu süre içerisinde zorunlu olmadıkça evlerinizden çıkmamanızı, kalabalık ortamlardan uzak durmanızı ve Bilim Kurulu ile Sağlık Bakanlığın vereceği önerilere dikkat etmenizi rica ederiz. Sağlığınız en önemli önceliğimizdir.

 

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü