2022-2023 Bahar Dönemi Uzaktan Öğretim Hakkında

Sayın Öğretim Elemanı,

Öğrenci Bilgi Sistemi'nde (OBS) adınıza tanımlanmış olan derslere öğrencilerin katılımının sağlanabilmesi için derslerin MS Teams ekip kodlarının OBS üzerinden mesaj yoluyla en geç  26 Şubat 2023 Pazar gününe kadar ilgili dersi alan öğrencilere gönderilmesi gerekmektedir. Adınıza tanımlanmış olan dersler, 1 Mart 2023 Çarşamba günü asenkron ders takip platformumuz olan MERGEN ÖYS'ye (Öğrenme Yönetim Sistemi) aktarılacak ve platforma erişim gerçekleştirilecektir.

Not: Mergen LMS ve MS Teams kullanımına yönelik detaylı dokümanlara erişmek için tıklayınız.

 

Sevgili Öğrenciler,


Üniversitemiz 2022-2023 yılı Bahar Dönemi dersleri, 27 Şubat Pazartesi günü MS Teams aracılığı ile canlı olarak ders programlarında belirtilen tarih ve saatlerde başlayacaktır. Canlı derslerin kayıttan takibi ve haftalık ders materyallerine erişim, 1 Mart Çarşamba günü Mergen LMS (Öğrenme Yönetim Sistemi) üzerinden gerçekleşecektir.
Üniversitemize yeni kayıt yapan öğrencilerin canlı derslere katılımının sağlanabilmesi için gerekli olan kurumsal mail hesap bilgileri ve Mergen LMS sistemine erişim için gerekli olan kullanıcı bilgilerine http://uzem.bingol.edu.tr/e-kaynaklar/ogrenci/ linkinde belirtilen formatta giriş yapılarak erişim sağlanabilir.
Öğrencilerimizin canlı derslere katılabilmesi için gerekli olan MS Teams ekip kodu her dersin öğretim elemanı tarafından OBS'den (Öğrenci Bilgi Sistemi) mesaj yoluyla dersi alan öğrencilere gönderilecektir. MS Teams ekip katılım koduna erişememe durumunda dersin ilgili hocası ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Bingöl Üniversitesi

Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi