Destek

Sıkça Sorulan Sorular

Programda yer alan derslerin tamamı konunun uzmanı olan öğretim elemanları tarafından, eğitsel kriterler dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Her öğrencinin çalışmasının takibi danışman öğretim elemanı tarafından yapılacaktır. Öğrenciler ders programına göre günün belirli saatlerinde canlı olarak derslere katılabilir, şayet katılamadı ise daha sonra derslerin video görüntülerine ulaşabilir ve ders çalışırken anlamadığı konuları dersin öğretim elemanıyla bilgisayar ortamında etkileşimli olarak tartışabilirler.

Uzaktan Eğitim derslerinin işlenişi online (çevirimiçi) olarak dersin öğretim elemanı tarafından belirlenen saatlerde işlenecektir. Bu derslerin Ara sınav ve Dönem sonu sınavları yüz yüze yapılacaktır. Bu derslerin (Uzaktan eğitim dersleri) haricindeki örgün olarak verilen dersler için öğrencilerin Bingöl'de bulunması gerekmektedir.

Hukuki olarak hiçbir fark bulunmamaktadır. Sadece örgün eğitim alanlara göre uzaktan eğitim öğrencilerinin sürekli üniversiteye devam mecburiyeti bulunmamaktadır. Görülen derslerin içerikleri bire bir aynıdır. Dersler İnternet üzerinden verilecek şekilde hazırlanmaktadır.

Diploma örgün eğitimde verilen diploma ile birebir aynıdır, ayrıca üzerinde "uzaktan eğitim" ibaresi bulunmamaktadır.

Vize Sınavları akademik takvimde belirtilen tarihlerde yüz yüze olarak yapılacaktır.

Uzaktan öğretim programından örgün eğitim programlarına yatay geçiş yapılamaz. Ancak uzaktan eğitim programlarına yatay geçiş yapabilirsiniz.

Internet bağlantısı olan bir bilgisayar dersleri sorunsuz takip etmek için yeterlidir.

Uzaktan Eğitim Sistemine masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan girilebildiği gibi mobil cihazlardan da giriş yapılabilir. Sistem mobil tarayıcı ile uyumlu olup problem yaşanmadan açılabilmektedir.

Dersleri takip etmek için ileri düzey bir bilgisayar bilgisi gerekli değildir. İnterneti günlük hayatında kullanan her kişi bu programdan rahatlıkla faydalanabilir.

Uzaktan Eğitim bünyesinde yer alan dersleri verecek eğitmenler, derslere katılacak öğrenciler ve sistemin yönetiminden sorumlu yöneticiler kullanabilir.

http://uzem.bingol.edu.tr/lms-giris/

Bağlı olduğunuz birim sorumluları ile iletişime geçebilirsiniz. İletişim bilgileri için tıklayınız

Öğretim elemanları dönem başında hafta içi canlı ders saatlerini belirleyeceklerdir. Bu saatler arasında canlı derslere katılabilirsiniz. Günün 24 saati Öğretim elemanlarına derslerle ilgili soru ve sorunlarınızı iletebilirsiniz. Ayrıca sistemde yer alan Tartışmalar bölümünde arkadaşlarınızla bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Üniversite Senatosunun belirleyeceği oran kadar Canlı derslere katılma zorunluluğu bulunmaktadır. İşlenen derslerin materyallerine LMS'den ulaşabilirsiniz.

Uzaktan eğitim olarak verilen tüm derslerin video, doküman ve diğer tüm ek materyallerine sadece uzaktan eğitim sisteminden ulaşabilirsiniz.

Sınav notları sınav sonrası değerlendirme yapıldıktan sonra öğrenci bilgi sisteminde(OBS) notlarım ekranında yayınlanmaktadır.